Hakkımızda

MEKSİS A.Ş.’i 1981 yılında kurulmuş ve günümüze kadar ortaklık ve firma yapısını hiç bozmadan faaliyetlerini sürdürmüştür. 30 yıllık tecrübesine dayanarak ISI CİHAZLARI ve MODÜLER SU DEPOLARI konusunda yaptığı imalatlarla TÜRKİYE’de ve DÜNYA’da ÖNDER BİR KURULUŞ konumuna gelmiştir..

Ürettiği tüm ürünler KENDİ DİZAYNI ve ESERİDİR, hiçbir firma ve kuruluş ile Patent ve Know-how anlaşması yoktur, kendi ürünleri ile ilgili TPE (Türk Patent Enstitüsünden) alınmış birçok patent ve faydalı model bilgisine sahiptir.

Kuruluşunda Ostim Sanayi Sitesi’nde 200 m² atölyeye daha sonra Sincan’da 6.000 m² fabrikaya sahipken bugün A.S.O. 2. organize sanayi bölgesinde 13.000 m² kapalı alanında modern fabrikasında DÜNYANIN EN TEKNOLOJİK ÜRETİM MAKİNALARI ile üretimine devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde Ankara Organize Sanayi’nde 30.000 m²lik arsasında üretim tesisi kurma çalışmalarını da sürdürmektedir.

Halen Türkiye ve Dünya’da 5000 üzerinde SANAYİ TESİSİ’NDE, 25.000 üzerinde de KONUT ve İŞYERLERİ’nde üretimleri başarı ile kullanılmakta ve MEKSİS tüm bu işletme ve konutlara mamulleri ile ilgili SERVİS HİZMETLERİ sunmaktadır.

Kullanılan ileri ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ ve TEKNİKLERİ, KALİTELİ ÜRETİM ve ÜRETİM SONRASI HİZMETLERİNDEN DOLAYI MEKSİS ürünlerini Türkiye dışında 18 AYRI ÜLKEYE İHRAÇ EDEREK ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır.

hakkimizda-1

İLKE VE HEDEFLER

Dünya üzerinde yeni değişim ve oluşumlar, üretim tekniklerindeki gelişimler, dünya pazarında var olabilmek için sadece ve sadece ÜRETMENİN YETERLİ OLAMAYACAĞI, bunun yanında ürünün; Hem REKABET EDEBİLİR NİTELİKTE KALİTELİ, FİYATI MAKUL ve SERVİS İMKÂN ve OLANAKLARINA SAHİP ÜRÜN olması gerekliliği zaruret haline gelmiştir.

Yukarıda bahsi geçen şartların sağlanabilmesi için firmalar;

– Teknolojik gelişmeleri takip ederek yeni teknolojilere,

– Yeni üretim cihaz ve makinelerine,

– Yeni eğitilmiş insan kaynaklarına yatırımlar yapılmalı ve rakip firmalardaki ve dünyadaki gelişim ve atılımları çok iyi takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm bu gerçeklerin bilincinde olan MEKSİS A.Ş. kuruluşundan beri mamulleri ile ilgili teknolojileri çok yakından takip etmiş, konusunda yeni mamullerin oluşmasında ve tanıtılmasında daima öncelik yapmıştır. Ayrıca üretimde kullandığı üretim makineleri dünyanın en ileri teknolojiye sahip makineleridir. Yine kendi bünyesinde oluşturduğu müstakil servis ekipleri ile mamulleri ile ilgili satış sonrası servis hizmetlerini de büyük bir itina ile yerine getirmektedir.

Kurulan ARGE (Araştırma-Geliştirme) bölümü ile dünya üzerindeki ilgili mamuller çok yakından takip edilmekte, ileriye dönük mamul projeleri yapılmaktadır.

DAHA TEKNOLOJİK, DAHA KALİTELİ ve KULLANILABİLİRLİĞİ YÜKSEK, MÜŞTERİNİN HERZAMAN MAKUL FİYATLARA BULABİLECEĞİ, ÜLKEMİZDE ve DÜNYADA REKABETEDEBİLİR ÜRÜNLER üretmek firmanın ANA FELSEFESİDİR.

hakkimizda-2

KALİTE POLİTİKAMIZ

Teknolojik gelişmeleri takip ederek daha verimli, daha kaliteli, daha kullanılabilir ürünler yapmak, Müşteri ve çalışan memnuniyetini sürekli arttırmak, Çevre ve yaşam değerlerine saygılı olmak,Çalışanlarımızın katılımı ile sürekli iyileşmektir.

hakkimizda-3

VİZYONUMUZ

Sektörüne liderlik ederek  konusunda  Türkiye    ve Dünyanın önde gelen firmaları arasında yer almaktır

hakkimizda-4